Jelenlegi hely

Vidor család

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Sokszor van okunk olvadozni a gyönyörűségtől, ha a 6, 4 és másfél éves gyerekeinkre nézünk. A meggy a habostortán pedig az, amikor a 3 gyerek együtt játszik valami klasszat. A legkisebb életkora miatt ez azért nem egy könnyű helyzet. Viszont így is előfordult, hogy mindhárman együtt fogócskáznak. A vicces ebben az, mikor a kicsi kergeti a nagyobbakat. Ennél is szívmelengetőbb pedig, mikor néha a középsőnek sikerül a legkisebbel 10-15 percet úgy vonatozni, hogy mindketten elégedetten játszanak. Nem ritka öröm az is , amikor a testvérek egymás felé valami kedves gesztust tesznek, segítenek egymásnak.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

A legnehezebb az, amikor keményen ütköznek az akaratok. Hirtelen haragú ember vagyok és a gyerekeimmel való veszekedésekkor nagyon kiborulok. Az indulataimat látom tükröződni a gyerekeim viselkedésében. Így egyre jobban érzem a szükségét, hogy megtanuljam uralni az indulataimat.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Olvastam a Elaine Mazlish és Adele Faber könyvét. Nagyon egyezik a szemléletünk és tetszett a könyv gyakorlatiassága is. Úgy gondolom, hogy ha tréning formájában gyakorolhatnám az általuk javasolt nevelési módszereket, megoldásokat, az sokat segítene a hétköznapok szülői kihívásaiban azáltal, hogy a saját érzelmi intelligenciám fejlődik.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz, azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.
A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére