Jelenlegi hely

Te sem fogyasztasz elég vizet? Így növelheted!

Egészségünk megőrzése érdekében nagyon fontos a hidratáltság, és mégse iszik nagyon sok ember megfelelő mennyiségű vizet. Te is szeretnél több vizet fogyasztani? Ehhez hoztam könnyen megvalósítható megoldásokat.

1. Dönts a mennyiségről!

Tűzz ki magadnak napi célokat a vízfogyasztásra! Például, próbálj meg minden nap meginni egy bizonyos számú pohár vizet.

Ha eddig napi 1 liter vizet fogyasztottál, ne akarj holnaptól napi 2 literre átállni. Hagyj időt a szervezetednek a változásra, és kis lépésben növeld a nagyobb mennyiségre!

Az is segíthet, ha minden nap vezeted, hogy mennyit fogyasztottál. Minden egyes nap, amikor fejlődtél, amikor sikerült elérni a kitűzött célt, újabb motivációt jelent az új szokásod fenntartása szempontjából.

2. Tedd könnyen hozzáférhetővé!

Ez lehet egy kulacs vagy palack az asztalodon, táskádban, ami segít abban, hogy gyakrabban igyál.

Tipp: A piacon megjelentek olyan motivációs kulacsok is, amelyek nem csupán a napi vízfogyasztás nyomon követésében segítenek, hanem pozitív üzeneteket is tartalmaznak. Mindezt gyerekváltozatban is beszerezheted.

Kép forrása: drinkingmonkey.hu

A legjobb választás az üvegkulacs, feltéve, hogy tudsz rá vigyázni. A minőségi változatok boroszilikát üvegből készülnek.

Ha üveg helyett műanyagot választanál, mindenképpen olyat keress, ami BPA mentes.

3. Állíts be emlékeztetőket!

Használj emlékeztetőket a telefonodon vagy más elektronikus eszközökön, hogy időnként figyelmeztessenek arra, hogy igyál egy pohár vizet!

Tipp: Helyezhetsz emlékeztető post-it cédulákat is jól látható helyekre.

Mindez különösen hasznos, ha túlságosan is elfoglalt vagy feledékeny vagy.

4. Igyál egy pohár vizet minden étkezés előtt!

Sokszor az emberi szervezet összetéveszti a szomjúságot az éhséggel. Így ha étkezés előtt elfogyasztasz egy pohár vizet, az segíthet eldönteni, hogy valójában éhes vagy-e vagy csak éppen folyadékra van szükséged.

A reggeli ébredés után/reggeli előtt különösen ajánlott a vízfogyasztás, hogy az éjszakai folyadékvesztést pótolni tudja a szervezet és beinduljon az anyagcsere.

5. Nem szereted a víz ízét? Ízesítsd!

Ha Te is azok közé tartozol, aki azért nem iszik vizet, mert nem szereti az ízét, próbáld meg egészséges módon ízesíteni! Használhatsz például citrom-, lime- vagy narancskarikát hozzá. Arra azonban figyelj, hogy a héja ne legyen kezelve mindenféle vegyszerrel!

Tipp: Nem tudsz lemondani a gyümölcsléről, de szeretnéd csökkenteni a mennyiségét az életedben, növelve közben az elfogyasztott vízét? Hígítsd mondjuk fele-fele arányban!

Jó megoldás még a víz ízesítésre minőségi illóolajok használata. Azonban kizárólag olyat válassz, amit belsőleg is fogyaszthatsz!

6. Alakíts ki saját rutint!

Tartós változást akkor érsz el, ha a vízfogyasztásodat tudatosan alakítod ki. Apró "trükkök" pedig mindig jól jönnek.

Nekem az segített a legtöbbet a mennyiség növelésében, hogy minden mosdóhasználat után iszok egy pohár vizet. A folyadék csökkenését a szervezetemben összekötöttem a folyadék visszapótlásával. Miután sokat gyakoroltam, olyan automatikussá vált, mint a reggeli/esti fogmosás.

Ha neked is vannak bevált praktikáid, oszd meg velünk!

Dr. Regősné Oláh Zsanett

- Szegedimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére