Jelenlegi hely

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Gyorsan elkészíthető, finom, egészséges házi készítésű nassolnivalók zabpehelyből. Íme a kedvenc receptjeim!

Hamis kókuszgolyók 

Ideális tízóraira, uzsonnára

  • gyorsan elkészíthető
  • egészséges
  • finom

Hozzávalók:

  • Alma
  • Kókusz reszelék
  • Zabpehely
  • Étkakaó
  • Cukormentes lekvár

A hozzávalókat robotgépbe teszem, addig turmixolom, míg homogén állagú nem lesz, majd vizes kézzel golyókat formázok belőle és még egyszer beleforgatom őket a kókuszreszelékbe.

Almás zabkeksz

  • tejmentes 
  • hozzáadott cukormentes
  • gluténmentes 

Hozzávalók:

  • Kb 1 kg hámozott, turmixolt alma 
  • 200 gr GM aprószemű zabpehely 
  • 1 tábla cukormentes étcsokoládé 
  • A többi hozzávaló opcionális: lehet napraforgómag, kókuszreszelék, fahéj, stb.

Az összetevőket összekeverem, sütőpapirra kanállal formázom és hőlégkeverésen, 180 fokon készre sütöm. Nem kell megforditani. Akkor jó mikor kívül ropogós, picit pirult, belül zamatos.

Banánkenyér

Hozzávalók:

  • 3 érett, akár túl érett banán (+1 a tetejére)
  • 1 tojás 
  • 1/2 sütőpor 
  • 200 gr zabpehely liszt
  • 50 g kokuszolaj ( elhagyható)
  • Pici fahéj 
  • Opcionális: 100 gr barna cukor, vagy más édesítő, esetleg méz, de elég édesítő maga a banán is.
  • Igény szerint tehetünk bele kakaót vagy étcsokit

A tojást felverem (cukorral, ha adunk hozzá) hozzáadom a lisztet, kókuszolajat és a pürésitett banánt. Kivajazott, vagy sütőpapírral bélelt formába öntöm és a tetejére teszem az egész banánt. 180 fokon tűpróbáig sütöm.

Zabpehely muffin

Hozzávalók:

  • 2 bögre zabpehely
  • 1/2 csomag sütőpor
  • 2 tojás
  • 1/2 bögre eritrit (lehet bármi más édesítő is vagy lehet beáztatott, pürésitett datolya is, abból pár szem elég)
  • 1/2 bögre növényi tej
  • 1/2 bögre olíva olaj
  • 1 tábla magas kakaó tartalmú étcsokoládé
  • Datolya a tetejére

Száraz hozzávalókat aprítóban pürésítem, utána összekeverem a felvert tojással, tejjel és olíva olajjal. Hozzakeverem az apróra vágott csokit és a gyümölcsöt. Kiolajozott formába öntöm és megszórom a tetejét datolyával. 180 fokon hőlégkeveréssel tűpróbáig sütöm. Akkor vegyétek ki a formából, ha kihűlt, akkor nem esik szét!

Próbáljátok ki mindet! Jó étvágyat!


Szerző: Völgyesi Anett
táplálkozási tanácsadó, sportedző, a kaposvári Perfect Shape Alakformáló Szalon tulajdonosa

"Ha valamit nagyon akarsz, ne hagyd, hogy mások meggyőzzenek arról, hogy nem tudod elérni." Lewis Hamilton

 

- KAPOSVÁRIMAMI -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére