Jelenlegi hely

Csomagolj zölden karácsonykor!

Még bőven van idő felkészülni az ajándékok csomagolására. Miért ne lehetne ezt megtenni környezettudatosan?

Ehhez hoztam otthon vagy a természetben is fellelhető alapanyagokat.

1. Hasznosítsd újra!

Használj olyan csomagolópapírt, amelyek újrahasznosított anyagokból készültek. Például a régi újságok, térképek, vagy barna csomagolópapír remek választás lehet.

Ha kartont választasz, és van rá lehetőséged, olyat keress, ami tanúsítottan környezetbarát.

2. Elő a textilekkel!

Nézz körül a fiók mélyén és keress egy selyemkendőt, már nem használt ruhát, ami szuper alapanyag lehet a csomagolásnál. Figyelj arra, hogy ne egy lyukas, csúnya textilt hasznosíts újra, hiszen mégis egy szeretted karácsonyi ajándékáról van szó!

3. Válassz többször használatos csomagolást!

Mi lenne, ha idén maga a csomagolás is az ajándék része lenne?  Például egy szép doboz, kosár, bögre, stb. amit a megajándékozott később is használhat.

4. Ne használj ragasztót!

Amikor csak lehetséges, inkább olyan csomagolási módszereket keress, amelyek cérnával, szalagokkal vagy zsinórral rögzítik az ajándékot.

Ha ez mégsem megoldható, nézz körül a boltok polcain, és kutasd fel a környezetbarát ragasztókat, szalagokat. Manapság már léteznek olyanok, amelyek biológiailag lebomlanak vagy újrahasznosíthatók.

5. Írj személyes üzenetet!

Írd vagy rajzold fel a saját üzenetedet a csomagolásra ahelyett, hogy matricákat vagy más bolti kiegészítőket használnál.

6. Csakis természetesen

Elő a természetes dekorációkkal, például szárított virágokkal vagy kis növényekkel! Utóbit akár a megajándékozott később is elültetheti.

Használhatsz természetes díszítőelemeket, így fenyőágakat, tobozokat, amelyeket könnyen komposztálhatsz.

+ Tájékozódj a helyi lehetőségekről!

Nézz utána a helyi újrahasznosítási lehetőségeknek és kezdeményezéseknek, és támogasd azokat.

Remélem, ezek az ötletek segíthetnek abban, hogy az ajándékok becsomagolása ne csak szép és kreatív legyen, hanem környezetbarát is.

Dr. Regősné Oláh Zsanett

- Szegedimami -

Képek forrása: Pixabay

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére