Jelenlegi hely

Játékra fel: Ötletek adventi naptárak készítéséhez

Ahogy a november lassan véget ér, a boltok polcai megtelnek különböző adventi naptárakkal: találhattok Mikulásost, fenyőfásat, vagy akár mesefigurás változatot is. Ha viszont személyesebb adventi naptárat szeretnétek készíteni, akkor a Játékra fel hozott nektek néhány ötletet.

1. Babazoknik újrahasznostíva

Az első megoldás pofonegyszerű. Nem kell más hozzá csak 24 db babazokni, lehetőleg szép színesek, amiket aztán színes anyagokból kivágott számokkal láthattok el ragasztó, vagy gémkapocs segítségével. Ezeket a zoknikat aztán szépen egymás után csak fel kell függeszteni egy szalagra és megtölteni csokival, cukorkával, vagy bármilyen kis aprósággal. Reggelenként pedig a gyerekek szaladhatnak a napi meglepetés felkutatására egészen Szentestéig. Forrás

 

2. Csipeszből is készíthetitek

A következő megoldáshoz szükségetek lesz egy deszkára és némi festékre. (Ha szeretnétek, akkor fessétek le a deszkát fehérre vagy a szoba színvilágának megfelelő színűre.) Száradás után akár filccel, akár festékkel írjátok rá a számokat 1-től 24-ig jó fél centis távolságot hagyva az egyes számok között. Ha ez is kész/megszáradt, már csak egy jó erős ragasztóra és 24 db csipeszre van szükségetek, amit érdemes rögzítés előtt díszíteni (festéssel, színes papírral vagy dekortapasszal bevonva). Már csak az utolsó simítás van hátra: az előre bevásárolt  cukorkák, csokik, apró ajándékok becsomagolása és a csipeszhez való rögzítése, és kész is a szuper adventi naptárotok! Forrás

 

3. Nagyon népszerűek az otthon készített adventi naptárok közül a borítékos megoldások.

 

Nincs más dolgotok, csak beszerezni 24 db borítékot. Lehetnek egyformák, vagy akár teljesen különbözőek is. Ezeket aztán nagyon sokféleképpen díszíthetitek, illetve számozhatjátok. Lehet a számokat szépen rárajzolni szabad kézzel vagy sablon segítségével, vagy akár kivágni és ráragasztani. Ezután is nagyon sok lehetőségetek van az elhelyezésükre: feltehetitek parafatáblára színes gombostűkkel, vagy akár itt is rögzíthetitek csipeszekkel. Ha a gyerekek kisebbek, akkor apró édességeket tehettek bele, a nagyobbaknak meg például karácsonyi képeket, történetek. Forrás

 

4. Rendhagyó adventi naptárat terveztek idén? Segítünk!

Ennek a változatnak a nagy előnye, hogy akár az utolsó pillanatban is elkészíthetitek: csak nyomtató és színes lapok/kartonok kellenek hozzá. Természetesen fehér színt is választhattok, és utána a gyerekek kedvükre színezhetik majd a piramisokat. Ha végeztetek a vágással, rögzíthetitek falra dekortapasszal, ami nyom nélkül eltávolítható, vagy felfüggeszthetitek ágakra, girlandra, színes szalagokra. Használjatok vastag cérnát, mert úgy sokkal légiesebbnek tűnik, illetve fontos, hogy a piramis mind a négy csúcsán fűzzétek át a cérnát! A letöltéshez kattintsatok ide!

 

5. Ahol a karácsonyfa is megjelenik

Igaz, nem a szokásos módon, viszont ilyet még a gyerekekkel is készíthettek. Kell hozzá egy szép nagy fa vagy parafa tábla. Erre aztán dekortapasszal egy karácsonyfa alakzatot alakíthattok ki, a csúcsára pedig papír csillagot helyezhettek. A legegyszerűbb filctollal felírni a számokat rá, és már csak a csipeszek ragasztása és a kis csomagocskás rögzítése hiányzik. Forrás

 

További ötletekért, nyereményjátékokért keresd fel a Játékra fel oldalt!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Hogy reagáld le, ha valaki az online térben provokál! - Így kezeld a beszólogatást!

Hogy reagáld le, ha valaki az online térben provokál téged! - Így kezeld a beszólogatást!

Posztolunk, csoportokban kommunikálunk, az online térben éljük az életünket, nem csak mi, hanem a gyerekeink is, és ha még most nem is mert még kicsi, akkor nemsokára, hidd el, ezt nem ússza meg senki…
Képességfejlesztés, iskolaérettség - szülői rémisztgetés vagy komoly gond?

Képességfejlesztés, iskolaérettség - szülői rémisztgetés vagy komoly gond?

A két fogalom gyakran együtt jár, de mégsem jelenti ugyanazt. A családi és óvodai háttér, a születéskori körülmények és öröklött adottságok egyaránt befolyásolják a gyermekeink fejlődését. Mi az, ami ingyen, államilag jár, mit tehetünk mi szülők otthon? Cikkünk első része ezeket a kérdéseket boncolgatja.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére