Jelenlegi hely

A tavaszi szünetben is látogathatók a nemzeti parki tanösvények, arborétumok

Itt a jó idő, sokan indulunk útnak egy kellemes túrára. Jó hír, hogy az iskolai tavaszi szünet alatt több arborétum és 194 tanösvény várja a látogatókat.

Várnak az arborétumok, tanösvények!

Az elmúlt időszakban, a járvány alatt egyre többen járják a természetet, felértékelődött a természetben eltöltött idő szerepe. Jelenleg és az iskolai szünet alatt is látogathatók a nemzeti parkok szabadtéri ökoturisztikai létesítményei, köztük 4 arborétum és tanösvények sokasága.

Legyen szó a 194 nemzeti park igazgatósági tanösvény bármelyikéről, vagy a Duna-Dráva Nemzeti Park Pintér-kertjéről, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Alcsúti Arborétumáról, a Hortobágyi Nemzeti Park Tiszakürti Arborétumáról, vagy az Őrségi Nemzeti Park Chernel-kertjéről, bejárásuk során minden évszakban más-más arcát mutatja a természet.

A tanösvények sokfélesége, változatos hosszuk és terepviszonyaik lehetővé teszik, hogy mindenki megtalálja a kedvére valót. A túraútvonalak majdnem mindegyike védett természeti területen vezet, hosszúságuk közel 1000 kilométer, többségük térítésmentesen, szabadon látogatható.

A járványhelyzetben különösen fontos, hogy a zsúfolt helyszínek helyett a ritkán látogatott, de nem kevésbé érdekes helyszínekre is elkalauzolják a látogatót. Az állomásokat jelző táblák és papír alapú kiadványok mellett már számos tanösvényt a mobilunk segítségével, applikációval is bejárhatunk.

Bár vezetett túrákat, programokat nem szerveznek, honlapjaikon, közösségi felületeiken folyamatosan naprakész információkat osztanak meg a természetben megfigyelhető érdekességekről, a védett területek és ökoturisztkai attrakciók látogatásának szabályairól, lehetőségeiről.

Mivel várhatóan sokan keresnek majd feltöltődést a szabadban, a nemzeti parkok munkatársai arra kérnek mindenkit, hogy

a kirándulások alkalmával fokozottan figyeljenek egymásra, tartsák be a járványügyi előírásokat. Igyekezni kell a kirándulások alkalmával is elkerülni a zsúfolt helyszíneket. Közben mindenki törekedjen a környezet megóvására, arra, hogy minél kevésbé hagyjanak nyomot maguk után a természetben.

A Szarvasi Arborétum 82 hektáros szabadtéri része látogatható, a szombathelyi Jeli Varázskert a tervek szerint április 1-jén nyit. Mindennap nyitva tart a Kecskeméti Arborétum és az Alcsúti Arborétum, a Zirci Ciszterci Arborétum, valamint az ELTE tatai Geológus Kertje is látogatható. Ez utóbbit ilyenkor tavasszal, íriszvirágzás idején érdemes leginkább felkeresni. A badacsonyörsi Folly Arborétum is nyitva van.

Újraéled a természet

Fedezd fel hazánk nemzeti parkjainak legkülönlegesebb részeit! 50 túra vár, amelyet a nemzeti parkok ajánlanak az ország minden részéből, köztük több könnyű, családbarát, 10 km alatti kirándulás, amit a legkisebbek is végig tudnak járni.

Válassz a nemzeti parkok közül a túrákért!

Magyar Nemzeti Parkok

A pandémiás helyzet miatt az ajánlott túrák bizonyos részei/szolgáltatásai szünetelhetnek/zárva tarthatnak. Indulás előtt mindig tájékozódj az illetékes Nemzeti Parknál!

Forrás: MTI, aktivmagyarorszag.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére