Jelenlegi hely

Bartos Erika ingyenessé tette a meséit, amit fel is olvas a gyerekeknek - Bogyó és Babóca és az új Hónapok meséi könyvéből is

Bartos Erika az ország egyik legsikeresebb gyerekkönyv-szerzője, ezt az is bizonyítja, hogy nem nő ma fel úgy senki Magyarországon, hogy ne hallott volna az Anna, Peti, Gergő vagy épp a Bogyó és Babóca mesesorozatokról, és pláne, hogy a gyerekeknek ne ez lett volna az elsődleges nagy kedvence.


Fotó: bartoserika.hu

Bizony minket sem került el, napokig, hónapokig, sőt most már méltán állíthatom, hogy évekig olvastuk a sorozatait. Megunhatatlanul.

Ki ne ismerné Bogyót és Babócát? És Brúnót? Vagy a csodás budapesti történeteit?

A szokatlan helyzetre való tekintettel, az otthon időző kisgyermekes családok segítésére Bartos Erika ingyenessé tett jó pár könyvét, amit a YouTube csatornáján fel is olvas személyesen a gyerekeknek.

Ez egy igazi kincs, bár anya felolvasásánál semmi sem lehet jobb, na de maga az írónő hangján hallani, mégis csak mesés dolog. Több, mint 60 mesével segíti a gyerekeket a koronavírus idején, köztük a nagy kedvencekkel, Bogyó és Babóca, Brúnó, Marci, Lili és Orsi történeteivel.

Persze nemcsak Bogyó és Babóca sorozatból, de az új könyvéből a Hónapok meséi című mesékből is nagyon sok részt hallgathattok meg, hiszen most nem vehetjük nyakunkba a város könyvesboltjait - már ha van egyáltalán nyitva. A nagy mesekönyvben 12 mese szerepel, minden hónapra egy történet, melyekben a sorozat szinte minden szereplőjével találkozhattok. A mesék követik az évszakok, a természet változásait, a hónapok körforgását. Ezeket a meséket hallgathatjátok meg: Február, Március, Április, Május, Június, Augusztus, Szeptember, Október és November. 

Szintén a könyvhöz kapcsolódóan nemrég jelent meg egy Bogyó és Babóca kifestő is, ebből is feltett több lapot, ingyen letölthetik. Kifestőket itt tudod letölteni. (Kattints a kisképre, majd jobb klikk és válaszd a kép megntését).

Jó mesézést!

Makai Marianna - Kecskemétimami

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz, azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.
A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére