Jelenlegi hely

Társadalombiztosítási finanszírozást kap a Dévény-módszer

A jövőben az egészségbiztosító finanszírozza a csecsemők és kisgyermekek - Dévény Anna Alapítvány által alkalmazott - Dévény-módszerrel történő kezelését - derült ki a pénteki Magyar Közlönyben megjelent miniszteri rendeletben.

Az egyes egészségbiztosítási és gyógyszerészeti tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló rendelet értelmében az Egészségbiztosítási Alap terhére vehető igénybe a csecsemők és kisgyermekek egész testre kiterjedő komplex habilitációs kezelése és a szopási problémás csecsemők és beszédproblémás kisgyermekek Dévény-módszerrel történő kezelése.

Az egész testre kiterjedő komplex habilitációs kezelés idegfejlődési zavar, idegrendszeri sérülés esetén a test összes idegvégződésének - a Dévény-módszer rendszerében meghatározott módon - fejtől az alsó végtagig kézzel történő direkt ingerlése útján történik.

A szopási problémás csecsemők és beszédproblémás kisgyermekek esetében pedig a nyak, a koponya, az arc és a szájüregben elérhető idegvégződéseknek a Dévény-módszer szerinti, kézzel történő direkt ingerlése útján zajlik.

Az eredeti és egyedülálló módszert Dévény Anna gyógytornász, művészi torna szakedző dolgozta ki 1976-tól kezdődően, kettős képzettségének gyakorlati tapasztalatai alapján. A 21 év alatt háromezer kezelt gyereknél - szülési oxigénhiány miatt idegrendszeri károsodásban szenvedő csecsemőknél és különböző típusú mozgássérülési problémával küszködő gyerekeknél - 80 százalékban teljes gyógyulást, 15 százaléknál javulást értek el.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére