Jelenlegi hely

Könyvek a párkapcsolati elégedettség növeléséhez

Ha párkapcsoltban, sőt házasságban élünk, nem tudjuk elkerülni az ezzel kapcsolatos problémákat és küzdelmeket. Általában nem értjük, mi nők a férjeinket, hogy miért nem érti meg amit kérünk, pedig olyan egyértelműek voltunk... És a párkapcsolatok többségében ez okozhatja a legtöbb konfliktust. Hm, igen nem vesszük figyelembe, hogy bizony a női agy és a férfi agy nem egyformán működik.

Sokszor nem látjuk a fától az erdőt, na ilyenkor szükségünk lehet egy kis segítségre egy-egy jó könyv formájában.  Lehet, hogy elég egy kis olvasnivaló, és kapunk egy kis lendületet.

Összegyűjtöttük most azokat a könyveket a Libri könyvesbolt polcairól, melyek segíthetnek más szemszögből nézni a dolgokat. Ajánljuk mindazoknak, akik elakadtak, de azoknak is, akik a folytonos fejlődés hívei, és azt vallják, hogy mindig lehet valami újat tanulni a párkapcsolattal kapcsolatban.

Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv: Egymásra hangolva - Az életre szóló szeretet titka

Hogyan őrizhető meg a szeretet a párkapcsolatban, amikor a szerelmi lángolás alábbhagy? A válasz az öt szeretetnyelv megismerésében rejlik: elismerő szavak, minőségi idő, ajándékozás, szívességek, testi érintés. Gary Chapman világhírű könyvének megújult kiadása segít a pároknak abban, hogy ráhangolódjanak egymás szeretetnyelvére.


John M. Gottman-Nan Silver: A jól működő házasság 7 alapelve - Gyakorlati útmutató az USA első számú párkapcsolati szakértőjétől

John M. Gottman a világ egyik legismertebb pszichológusa és a párkapcsolatok területének vezető szakértője az Egyesült Államokban. Több évtizede végez utánkövetéses kutatásokat párok százainak bevonásával, aminek köszönhetően ma már elegendő 15 percig figyelnie egy pár kommunikációját, és 91%-os pontossággal meg tudja mondani, hogy kapcsolatuk tartós és elégedett lesz-e, vagy pedig elválnak egymástól. Ez a magas találati arány nem Gottman intuícióján alapszik, hanem azon a roppant mennyiségű adaton, amelyet a szakember az elmúlt évtizedek során gyűjtött és elemzett.

Gottman azonban nem azt tartja a legfontosabb tudományos eredményének, hogy nagy biztonsággal be tudja jósolni a válást, hanem hogy hét alapelven nyugvó módszere segítségével a párok jelentős részénél meg is tudja előzni azt. Kutatásainak köszönhetően ugyanis ma már nemcsak azzal vagyunk tisztában, hogy mitől megy tönkre egy párkapcsolat, de azzal is, hogy mitől működik jól, és hogyan tehető jobbá, erősebbé. 

E könyv első kiadása 17 évvel ezelőtt jelent meg, és azóta több mint egymillió példány kelt el belőle világszerte alapmű lett a párok és segítő szakemberek körében egyaránt. A könyvben ismertetett stratégia ugyanis jelentősen javítja, elmélyíti, védi a párkapcsolatot és szükség esetén akár képes megmenteni is azt, ha veszélybe kerül. Gottman műve ráadásul azokat is meggyőzi, akik általában szkeptikusak a hasonló témájú könyvekkel szemben, ugyanis nem puszta elképzeléseket és véleményeket ismertet, hanem a világ legdrágább és leginnovatívabb kutatássorozata által felderített és igazolt tényeket. 

A könyv átdolgozott kiadásába belekerültek az időközben végzett újabb kutatások eredményei, valamint friss tesztek és feladatok, melyek segítenek felmérni az adott házasság jelenlegi állapotát, illetve fejleszteni a párkapcsolati elégedettség szempontjából legfontosabb készségeket. A kötetben ismertetett stratégia a kapcsolatok minden szakaszában alkalmazható elköteleződés előtt, hogy meggyőződjünk arról, jó döntést készülünk-e hozni; harmonikus, boldog időszakban, amikor a legjobb eséllyel erősíthetjük meg a szövetségünket, hogy elkerüljünk számos későbbi problémát; kisebb-nagyobb gondok felbukkanása esetén, hogy javítsunk a kapcsolatunkon; és rendkívül nehéz élethelyzetekben is, amikor már a házasság fennmaradása forog kockán. 
Akárhol tartunk is éppen, ha a legtöbbet szeretnénk kihozni a társunkkal közös életünkből, nagy haszonnal forgathatjuk ezt a könyvet.

Dr. Henry Cloud-Dr. John Townsend: Párhatárok - Határvonalak a házasságban

A határvonalak-sorozat szerzőpárosa ezúttal a jól működő párkapcsolat alapelveit ajánlja olvasói figyelmébe. Könyvükben szó esik az egymás határait tiszteletben tartó kapcsolat ismérveiről, valamint arról, hogy miként oldhatók meg a házasságban a tisztázatlan határokból eredő konfliktusok. A terapeuta szerzők a praxisukból vett példákon keresztül mutatják be, hogyan segít a határok tisztázása számos olyan kérdés megoldásában, melyek óhatatlanul felmerülnek a házasságban: - hogyan valósítható meg a házasságban két különálló fél egysége, - miként oldható fel a kötődés és az autonómia igényének feszültsége, - hogyan egyeztethető össze a szabadság és a felelősségvállalás, - miben különbözik társunk támogatása attól, hogy megmentjük őt viselkedésének következményeitől, - hol a határ az egymással való törődés és egymás irányítása között.

Almási Kitti-Dr. Angster Mária-Bagdy Emőke-C. Molnár Emma-Dr. Csernus Imre-Hevesi Krisztina-Mester Dóra-Pál Ferenc-Ranschburg Jenő-Szendi Gábor: Párkapcsolati Klinika

Vajon rendbe lehet-e még hozni egy párkapcsolatot, ha egyszer már elromlott? Honnan tudhatjuk biztosan, hogy tönkrement, s nem pusztán egy átmeneti válságot élünk át? Mit jelezhet a társas magány, a nemi szerepek felcserélődése, a konfliktuskezelés eredménytelensége, a sok ádáz játszma, szexuális zavar és az intimitás fájó hiánya? Megannyi fontos kérdés, melyekre jó lenne ismerni a válaszokat, hogy a nehéz helyzetekben okos döntéseket hozhassunk. Még ma is viszonylag kevesen készülünk fel arra, hogy egy jó párkapcsolatban is kikerülhetetlenül találkozni fogunk krízishelyzetekkel. Ezek az úgynevezett normatív krízisek nagyon is komoly kérdéseket vetnek fel, mégsem arra szólítanak fel bennünket, hogy szakítsunk, hanem a válságot megélve, azon keresztüljutva még jobban elmélyíthetjük összetartozásunkat. A mi kultúránkban sajnos nehéz feladattá vált tartós, megelégedett társkapcsolatban élni, mert azok a külső összetartó erők, amelyek egy férfi-nő szövetséget anno megerősítettek, szinte mind semmivé foszlottak. Ezért ma személyes életfeladattá vált, ami még néhány évtizeddel ezelőtt sem volt az. Éppen ideje, hogy elkezdjünk dolgozni ezen sokat tehetünk magunkért, a kapcsolatunkért! A Nyitott Akadémia előadássorozatának keretében hazánk legnevesebb szakemberei keresték a válaszokat a sokakban felmerülő kérdésekre. A kötetben a tíz kiváló előadás szerkesztett, átdolgozott anyagát nyújtjuk át az olvasónak.

John Gottman: Min múlik egy házasság? - És mit tehetünk érte?

Ha szereti a párját, de a házasságuk válságba jutott, akkor ez a könyv Önnek szól! Dr. John Gottman pszichológus hosszú éveket töltött annak tanulmányozásával, mitől-hogyan működik egy jó párkapcsolat és házasság. Bár természetesen neki sincs zsebében a bölcsek köve, de miután két évtized alatt több száz pár kapcsolatának alakulását követte nyomon, úgy érezte, eljött az ideje, hogy közzé tegye egzakt, tudományos megfigyelésen alapuló és statisztikákkal alátámasztott tapasztalatait, s megcáfoljon sok közhelyes, vagy éppen hamis állítást.

A párok, akiknek a történetét könyvében megosztja az olvasókkal, feltárták előtte kapcsolatuk rejtett szabályait. Köztük a legfontosabbat, mindennek sarokkövét, amelyet a Prédikátor könyve így fogalmaz meg: "Jobban boldogul kettő, mint egy: fáradozásuknak szép eredménye van." Nem szabad tehát sajnálni a fáradtságot, arra kell törekedni, hogy a kapcsolat buktatóit, gyenge pontjait, vagy éppen erősségeit felismerve, tudatosan konkrét lépéseket tegyünk a házasságunk megmentéséért. Ehhez nyújtanak segítségét azok a tesztek, kérdőívek, gyakorlati feladatok, tippek, technikák, amelyeket Gottman felkínál-ajánl úttörő munkájában, és amelyekből sok minden kiderül, például:
A több szex nem feltétlenül javít a házasságon.
A sok vita nem vezet óhatatlanul váláshoz.
Az anyagi nehézségek nem feltétlenül okoznak gondot egy kapcsolatban.
Azok a feleségek, akik savanyú képet vágnak, miközben a férjük hozzájuk beszél, nagy valószínűséggel négy éven belül elválnak.
Megvan az oka annak, hogy a férjek miért szoktak elzárkózni a vitáktól - de ezt ki lehet védeni.

Ha odafigyelünk dr. Gottman észrevételeire, komolyan vesszük tapasztalatait, és megszívleljük tanácsait, akkor van esély a házasságunk megmentésére!

DR. JOHN M. GOTTMAN a seattle-i George Washington Egyetem pszichológia professzora. Feleségével, Dr. Julie Schwartz Gottman pszichoterapeutával alapította meg a Seattle Marital and Family Institute-t, amely mára fogalommá vált az Egyesült Államokban. Dr. Gottmant az egyik első számú párkapcsolati szakértőként tartják számon, aki 94 százalékos pontossággal képes megjósolni, kik válnak el, illetve kik maradnak házasok.


 

Kecskemétimami - Libri Könyvesbolt ajánlásával

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére