Jelenlegi hely

Bemutatkozik a békéscsabai Védőnői Szolgálat

A Magyar Védőnői Szolgálat 2015-ben ünnepelte megalakulásának 100. évfordulóját. 2013-ban a szolgálat megkapta a Magyar Örökség Díjat, 2015-ben a Centenárium alkalmából pedig Hungarikummá  nyilvánították. Napjainkban a védőnői hivatást gyakorló, felsőfokú végzettséggel rendelkező egészségügyi szakemberek, a tradicionális ellátás megőrzésével néznek szembe az új, népegészségügyi jelentőséggel bíró társadalmi kihívásokkal, és ebben rejlik Hungarikuma.

Békéscsaba városában a Békéscsabai Egészségügyi Alapellátási Intézmény, mint munkáltató 28 védőnőt alkalmaz a város ellátására. A 28 védőnőből 15-en területi munkát látnak el, 13-an pedig iskolavédőnőként dolgoznak.

Vezető védőnő: Szenti Zoltánné

A védőnői gondozás színterei:

  • Nővédelemi gondozás
  • A lakossági célzott szűrővizsgálatok szervezésében való részvétel
  • Várandós anyák gondozása
  • Gyermekágyas gondozás
  • Az újszülött kortól a tanulói jogviszony megkezdéséig a gyermekek gondozása, gondozási terv alapján családlátogatás és önálló védőnői tanácsadás keretén belül.
  • A családok tájékoztatása az életkorhoz kötött védőoltásokról, a védőoltások nyilvántartása, jelentése.
  • A gyermekek fejlődését veszélyeztető tényező észlelésékor jelzési kötelezettség!
  • Az életkorhoz kötött szűrővizsgálatok elvégzése, ellenőrzése.
  • Csoportos egészségfejlesztő foglalkozások szervezése, tartása.
  • Iskola egészségügyi ellátás a tanulói jogviszony megkezdésétől, a középiskolai tanulmányok befejezéséig tart. Iskolavédőnőink a város valamennyi oktatási intézményében jelen vannak, ahol a 2 évente kötelező szűrővizsgálatokon, védőoltásokon, szakmai alkalmassági vizsgálatokon kívül egészségnevelési feladatokat látnak el.

A városban a védőnői körzeteket az Önkormányzat határozza meg az érvényben lévő jogszabályoknak megfelelően, a védőnői ellátás területileg kötött rendszerben látja el a gondozottakat,a védőnő szabadon nem választható!

Városi Intézményeink:

  • Védőnői Centrum- Központi tanácsadók és központi irodahelyiség: Békéscsaba Gyulai út 18.( bejárat a liget felől, Telefon szám: 06-66/ 430-789 és  kórházon keresztül 06-66/555-365, E-mail:  csabaivedonok@mail.globonet.hu

  • Kolozsvári úti Jaminai Tanácsadó: Békéscsaba Kolozsvári út 33., Telefon szám: 06-66/ 436-454, E-mail:  jaminaivedonok@gmail.com

  • Mezőmegyeri Tanácsadó (gyermekorvosi rendelővel közösen): Békéscsaba Október 23.tér 1., Telefon  szám: 06-66/ 431-616

  • Gerlai Tanácsadó (gyermekorvosi rendelővel közösen): Békéscsaba, Gerla Wenckheim Károly tér 10.

Védőnőink évente két alkalommal szülésre, szülői szerepre felkészítő tanfolyamot szerveznek a városban. Jaminában, Mezőmegyeren és a Lencsésin Baba-Mama klubok műkődnek.

Saját szervezésű évente megrendezésre kerülő rendezvényeink a következők:

  • Nők egészsége, családok egészsége

  • Anyatej világnapjának megünneplése

  • Szenvedélyünk az Egészség vetélkedő iskolásoknak

A családok, szülők, édesanyák és kismamák kérdéseit a fenti elérhetőségek bármelyikén várjuk.

Szerző: Szenti Zoltánné vezető védőnő

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére